IRCDForum - IRC ve mIRC Kullanıcı Topluluğu  
Geri Git   IRCDForum - IRC ve mIRC Kullanıcı Topluluğu > IF - Eğitim > Kitap Tanıtımları > Kitap Özetleri


Dean Koontz | The Eyes of Darkness - Karanlığın Gözleri


Etiketlenen üyelerin listesi

Yeni Konu Aç  Cevapla
 
Konu Araçları Görünüm Modları
Old 18 Aralık 2023, 11:39   #1
Yapacak bir şey yok dedi KADIN kalabalığa .. Siz istiyorsunuz diye ben değişemem ..
 
Rhea Kullanıcısının Avatarı

Kayıt Tarihi: 08 Aralık 2023
Üye No: 11
Cinsiyet: Kadın
Konular: 879
Mesajlar: 1,129
Nerden: Kimeneki
Meslek:
IRC:
Aldığı Beğeni: 11
Beğendikleri: 17
@Rhea
Varsayılan Dean Koontz | The Eyes of Darkness - Karanlığın Gözleri

The Eyes of Darkness (Karanlığın Gözleri) Kitabının Konusu
Bir anne oğlunu bir liderle beraber kamp yolculuğuna yollar. Bu lider, aynı yolculuğa hiçbir aksilik çıkmadan 16 kez önderlik etmiştir; ta ki o çocuğun katıldığı sefere kadar. Kampçıların, liderlerin ve şoförlerin her biri, hiçbir açıklama olmaksızın ölmüştür. Ana karakter olan gözü yaşlı anne, oğlu Danny’nin öldüğünü kabullendiğinde, zorba denilebilecek birileri kadına oğlunun hâlâ hayatta olduğunu söyleyen tahtalara tebeşirlerle yazılmış yazılar, çeşitli işaretler göstererek ona saldırmaya başlarlar. Christina Evans, yanına aldığı yeni arkadaşı Elliot Strker ile birlikte oğlunun öldüğü gün nelerin olduğunu açığa çıkartmak için yola koyulur.Küçük Danny'nin ölümünün üzerinden bir yıl geçmişti - annesinin acı verici kabul sürecine başladığı bir yıl. Ama Tina Evans, Danny'yi bir yabancının arabasında gördüğüne yemin edebilirdi ... o zaman Danny'nin hayatta olduğunu hayal etti. Ve uyandığında, Danny'nin yatak odasında onu bekleyen bir mesaj buldu - kara tahtaya çizilen iki rahatsız edici kelime: ÖLÜM DEĞİL. Bu birinin acımasız şakası mıydı? Aklı ona hile oynuyor mu? Yoksa bir şey ... devamı? Tina Evans için kaçamayacağı bir gizemdi. Onu Las Vegas'ın parlak ışıklarından High Sierras'ın soğuk gölgelerine götürecek bir saplantı. Sadece görüldüğü korkunç bir sır ... Karanlığın Gözleri


Dipnot:Bütün dünyayı etkisi altına alan Corona Virüsü salgını devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün Pandemi olarak ilan ettiği Koronavirüs 120 binden fazla insanı hasta etti. Yaşanan ölüm sayısı ise 4 bini geçti. Tüm bu kaos, beraberinde pek çok komplo teorisini de beraberinde getiriyor. Bunlardan en popüleri ise Amerikalı korku yazarı Dean Koontz’un kaleme aldığı The Eyes of Darkness kitabının “salgını tahmin ettiği” yönündeki iddialar oldu.

 
Alıntı ile Cevapla

5 SON KONULAR by Rhea
KONU Forum Son Post Cevaplar Görüntüleme Son Post Tarih Saat
Balık Burcunun Günlük Burç Yorumu - 22 Aralık... Burçlar, Fallar ve Kehanetler Rhea 0 1 22 Aralık 2023 12:19
Kova Burcunun Günlük Burç Yorumu - 22 Aralık 2023... Burçlar, Fallar ve Kehanetler Rhea 0 1 22 Aralık 2023 12:19
Oğlak Burcunun Günlük Burç Yorumu - 22 Aralık... Burçlar, Fallar ve Kehanetler Rhea 0 1 22 Aralık 2023 12:18
Yay Burcunun Günlük Burç Yorumu - 22 Aralık 2023... Burçlar, Fallar ve Kehanetler Rhea 0 1 22 Aralık 2023 12:18
Akrep Burcunun Günlük Burç Yorumu - 22 Aralık... Burçlar, Fallar ve Kehanetler Rhea 0 1 22 Aralık 2023 12:18

Old 18 Aralık 2023, 11:40   #2
Yapacak bir şey yok dedi KADIN kalabalığa .. Siz istiyorsunuz diye ben değişemem ..
 
Rhea Kullanıcısının Avatarı

Kayıt Tarihi: 08 Aralık 2023
Üye No: 11
Cinsiyet: Kadın
Konular: 879
Mesajlar: 1,129
Nerden: Kimeneki
Meslek:
IRC:
Aldığı Beğeni: 11
Beğendikleri: 17
@Rhea
Varsayılan Cevap: Dean Koontz | The Eyes of Darkness - Karanlığın Gözleri

Dean Koontz’un 1981 tarihinde yayımlanan korku / gerilim türündeki romanı, tam 39 yıl sonra yeniden ve çok yoğun bir şekilde gündeme geldi. Sosyal medya kullanıcıları yazarın romanında Coronavirus salgınını öngördüğünü iddia eden paylaşımlarda bulundu.

Eserde, virüsün ortaya çıktığı şehrin Wuhan olması dışında kitabın gelecek öngörüsünü içeren başka bir veri yok. Kitaptaki virüsün öldürme oranı yüzde 100’ken gerçekte yüzde 0,2 ile 8 arasında. Romanda Wuhan-400 virüsü insanı yalnızca 4 saatte hasta edebiliyor. Ancak gerçekte koronavirüs için tanımlanan kuluçka süresi 2 ila 14 gün içinde değişiyor.

Ancak bu paylaşımlar birçok kaynak tarafından yalanlanması rağmen kontrolsüz bir şekilde devam etti. Üstelik aralara yazara ve Eyes of Darkness kitabına ait olmayan pasajlar da sıkıştırılmaya başlandı!

Dean Koontz’un The Eyes of Darkness Kitabında “Kehanette Bulunduğu” İddiası Doğru Değil
Amerikalı yazar Dean Koontz’un ilk olarak 1981 yılında yayımlanan The Eyes of Darkness kitabı Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan bir virüsle ilgili. Wuhan-400 olarak tanımlanan virüs, Çin’de özel bir laboratuvarda biyolojik silah olarak kullanılmak üzere geliştiriliyor. Ancak işler kontrolden çıkıyor ve salgın başlıyor.

Kitapla ilgili dikkat çeken bir diğer noktanın ise eserin ilk baskısında virüsün adının Gorki-400 olarak kullanılmış olması. 15 sonraki yeni baskıda ise ibre Wuhan’a yöneltilmiş ve Wuhan-400 adını almış.

Anlayacağınız yazar ya da yayıncısı, virüsün adına bir anlam yüklemişse de bunu tamamen ülkelerinin içinde bulunduğu konuma ve mevcut politikalarına göre yapmış.

The Eyes of Darkness Kitabının Arka Kapağı
“Danny’nin ölümünden bir yıl sonra annesi onu yabancı birinin arabasında tekrar gördüğüne yemin etti… Bu, annesinin kaçamadığı bir gizemdi. Bu, onu Las Vegas’ın parlak ışıklarından High Sierras’ın soğuk gölgelerine kadar sürükleyen bir takıntıydı. Bu, sadece Karanlığın Gözleri tarafından görülebilen korkunç bir sırdı.”

 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yer İmleri

Etiketler
darkness, dean, eyes, gözleri, karanlığın, koontz

Konu Araçları
Görünüm Modları

Yayınlama Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Cevap gönderemezsiniz
Eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

Kodlama is Açık
Smilies are Açık
[IMG] code is Açık
HTML code is Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı