Tek Mesajı Görüntüle
Old 08 Aralık 2023, 16:18   #1
Çevrimdışı
 
IRCDForum Kullanıcısının Avatarı

Kayıt Tarihi: 28 Kasım 2023
Üye No: 1
Cinsiyet: Erkek
Konular: 296
Mesajlar: 311
Nerden:
Meslek:
IRC:
Aldığı Beğeni: 19
Beğendikleri: 13
@IRCDForum
Varsayılan Broşür Yapmak İçin 10 Online Tasarım Programı

Şirketin kurumsal kimliği ve tanıtımı için broşürlerin büyük bir önemi olduğu herkes tarafından biliniyor. El ilanları gibi hem maliyeti az hem de etkili olan reklam araçlarından biri de broşürlerdir. Eğer bünyenizde çalışan bir tasarımcınız yoksa broşür tasarlatma işi sizin için bir çileye dönüşebilir.

Fakat internet dünyasının ve uygulamaların oldukça gelişmesi sayesinde bu alanda da işinizi kolaylaştıracak birçok alternatif çıkmış durumda. Bu yazıda işinize yarayacağını düşündüğümüz ücretsiz online tasarım programı paylaşacağız.


10 Pratik Broşür Hazırlama Programı

En kolay ve en etkili tanıtım yöntemlerinden biri olan broşüleri artık kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bu 10 online tasarım programı ile çok kolay ve pratik şekilde modern ve yenilikçi broşürler hazırlayın. Üstelik fazla uğraşmadan ve karmaşık programların içinde kalmadan. Aşağıdaki online tasarım programları ile çok pratik bir şekilde broşür ve el ilanlarınızı hazırlayabilirsiniz.


Jukeboxprint

Jukeboxprint aslında bir online baskı sitesi olmasına rağmen tasarımcılar tarafından online tasarım yapmak için çok kullanılıyor. Çevrimiçi olarak sundukları geniş şablonları sayesinde değişik tasarımlar hazırlayabiliyorsunuz.

Ücretsiz tasarımınızı oluşturmak için kolay bir özelleştirme aracı olan Jukeboxprint ile sadece broşür veya el ilanı değil kartvizit, magnet, zarf gibi diğer ürünleriniz için de tasarım yapabilirsiniz. Ayrıca, ‘Inspiration’ bölümünden de ilham alabileceğiniz tasarımlar bulunmaktadır.


MyCreativeShop
Online tasarım yapabileceğiniz sitelerden biri de MyCreativeShop. 2009 yılında kurulmuş olan site, birçok şablonuyla broşür ve el ilanı tasarlamanıza olanak sağlıyor. 1000’den fazla şablonuyla hizmet veren sitenin kendi içinde de kolay bir şekilde broşürlerinizi oluşturabilirsiniz.

Hazır olarak bulunan şablonları direk olarak veya tasarımınızı yaparken ilham almak için kullanabilirsiniz. MyCreativeShop editörü, kullanıcı dostu olarak tasarlanmış, kolay anlaşılabilir ve hızı bir şekilde tasarımlarınızı yapmanızı sağlıyor. Tasarımlarınızı yaparken kullanabileceğiniz hazır renk temaları, göze hitap eden bir tasarım yapma konusunda size çok yardımcı olacak.


PosterMyWall Tasarım Programı

PosterMyWall’da broşür tasarımı yaparken aynı zamanda broşürün yanında bir de poster tasarlıyorsunuz. Hem site tasarımı hem de arayüzü sayesinde online siteler arasında yenilikçi ve modern çizgide duran tasarım sitelerinden birisi.

Kullanımı oldukça kolay ve eğlenceli olan PosterMyWall sitesinde birbirinden yaratıcı ve modern tasarımlar bulunuyor. Bu sitede tasarım yapmak kullanımı dolayısıyla oldukça çok eğlenceli oluyor. Ayrıca, şablonlarını konulara göre ayırmış olması da kullanıcılar için kolaylık sağlıyor. Postermywall’da broşür ve el ilanın yanısıra, kolajlar, posterler ve medya grafikleri de hazırlayabiliyorsunuz.


FlyerForFree

Geniş bir yelpazede tasarım şablonları bulunan FlyerForFree ile bilgisayarınıza hiçbir yükleme yapmadan tamamen internet üzerinden tasarım yapabilirsiniz. Sade bir broşür tasarımı yapacaksanız FlyerForFree size uygun olabilir.

Sitelerinde kolay seviye ve ileri seviye olarak sundukları iki ayrı bölümden size uygun olanını seçebilirsiniz. İsterseniz site içindeki şablonları kullanarak, isterseniz de kendi tasarımınızı yükleyerek ürününüzü hazırlayabilirsiniz. Hem şablonu kullanıp hem de kendi tasarımınızı kullanma olasılığınız da bulunuyor.


FotoJet

Şirket broşürü, parti broşürü veya farklı ihtiyaçlarınız için tasarımlar yapabileceğiniz FotoJet içinde çeşitli temalarda ve çok sayıda şablon bulunmaktadır. Tasarımınız için ihtiyacınız olan örneklere site içinde bulunan modern ve özgün şablonlardan bakabilirsiniz.

FotoJet, broşür tasarımınızı oldukça kolay ve eğlenceli bir hale getiriyor. Site içinde bulunan ücretsiz olan birçok farklı ve yenilikçi tasarım içinden aradığınız tasarımı bulabileceğinize eminiz. Broşür dışında banner, poster, davetiye ve kart tasarımları da yapabilirsiniz.


Lucidpress Tasarım Programı

Lucidpress, bir diğer online tasarım yapabileceğiniz programlardan biri. Bilgisayarınıza program yüklemeden broşür, el ilanı tasarımı yapabileceğiniz Lucidpress’e online olarak her yerden ulaşabilirsiniz. Sadece giriş yapıp istediğiniz yerden tasarımınıza devam edebilirsiniz.
Broşür tasarımı yapmak için profesyonel programlar öğrenmeden, Lucidpress ile hızlı bir şekilde ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Lucidpress’in kolay kullanımı sayesinde sadece sürekle bırak yöntemi ile tasarımlar yapabiliyorsunuz. Ve bu birçok kişinin kolayca broşür, el ilanı gibi tasarımları yapabileceği anlamına geliyor. Lucidpress’i online olarak kullanacaksanız, başka bir yerdeki dosyalarınızı veya videolarınızı tasarıma kolayca ekleyebilirsiniz.


Lucidpress, Google Doc, Youtube, Dropbox, Facebook ve Flickr gibi kullanışlı araçlar ile uyumludur ve eğer ihtiyacınız varsa buradaki dosyalarınızı veya Youtube’dan bir videoyu hızlı bir şekilde tasarıma ekleyebilirsiniz.


Online broşür kullanmak isteyenler için Lucidpress’in bu özelliği çok işlevsel görülmektedir. Tasarımınız bittikten sonra istediğiniz dosya biçiminde tasarımınızı kaydedebilir ya da Facebook, Linkedin gibi sitelerde paylaşabilirsiniz. Lucidpress ile hem online broşür hem de baskı için tasarımlar oluşturuabiliyorsunuz.


Papermine

Papermine ile sadece broşür değil katalog ve el ilanı tasarımları da yapabilirsiniz. Online broşürler yapmak için kullanılan Papermine, kullanımı kolay arayüzü sayesinde pratik bir şekilde tasarım yapmanıza olanak sağlıyor.

Markanız için dijital kitapçık, broşür, reklam içerikleri ve paylaşılabilir multimedya içerikleri oluşturabilirsiniz. Papermine, bilgisayarlardan, tabletlere ve akıllı telefonlara kadar birçok cihazla uyumludur, yaptığınız tasarım hepsinde düzgün şekilde görüntülenir.


Markanız için online tanıtım materyallerini, PDF gibi sıkıcı ve klasik bir yöntemle göndermek yerine Papermine ile daha hareketli ve dinamik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Böylece daha fazla etkileşim ve geri dönüş aldığınızı fark edeceksiniz.


Flipsnack

Flipsnack’de elinizdeki PDF broşürleri kolayca online broşür haline dönüştürebildiğiniz gibi, özelleştirilebilen şablonlardan da kendi tasarımınızı yapabilirsiniz. Online broşür yapma aracı ile baştan yeni bir tasarım hazırlayabilir veya hazır şablonları kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

Flipsnack gibi online programlar ile etkinlikleriniz için veya marka tanıtımlarınız için çok basit bir şekilde broşür tasarımı yapabilirsiniz. Flipsnack, kullanımı çok pratik olan bir sürükle bırak sistemi sunuyor. Flipsnack ile aynı zamanda dijital broşürler de hazırlayabilir ve yayınlayabilirsiniz. Sadece broşür için değil dijital katalog ve dergileriniz için de flipsnack’i kullanabilirsiniz.


Brother Tasarım Programı

Ücretsiz broşür tasarım programlarından biri olan Brother, behiş bir şablon alt yapısına sahip. Baştan bir tasarım yapmak istemeyenler, hazır şablonları değiştirip kendine uyarlayarak yeni tasarımlar elde edebilir. Ayrıca, font, arkaplan ve görsel gibi ihtiyaçlarında Brother’da geniş bir yelpazeye sahip olduğunu söyleyelim.

İşyeri çalışmaları, kişisel etkinlik görselleri, marka reklam materyalleri için Brother’ı rahatça kullanabilirsiniz. Brother’da broşürün yanı sıra poster, takvim, kartvizit ve bülten gibi birçok ihtiyacınızı tasarlayabilirsiniz. Bunu kategori bölümünden seçerek ilerliyorsunuz. Herbir kategorinin içinde birçok şablon yer alıyor.


PsPrint

PsPrint’de broşürün yanında kartvizit, kartpostal, tebrik kartı ve davetiye gibi ürünlerin tasarımlarını da yapabilirsiniz. PsPrint, ürün şablonlarını boyutu, şekli ve rengine göre kategorilere ayırmış. Ayrıca, sektörlere göre de ayrı kategorilendirme yapılmış. İnşaat ve mimari şablonlara ayrı yerden eğitim şablonlarına da ayrı bir yerden toplu olarak bakabiliyorsunuz.

Sektöre göre ayrılmış taslaklar, şablon ararken işinizi kolaylaştıracaktır. PsPrint’te profesyonel olarak tasarlanmış şablonlar üzerinden kişisel isteklerinize göre değişiklikler yapabileceğiniz gibi, sıfırdan yeni bir tasarım da yaratabilirsiniz. İhtiyacınız olan materyalin hızlı ve çabuk sonuçlanmasını istiyorsanız değişiklik yaparak, hazır şablonları kullanmanızı öneriyoruz.


Bonus: Designcrowd

Designcrowd bir online tasarım programı olmasa da, internet üzerinden tasarım yaptırabileceğiniz bir online platformdur. DesignCrowd’un çalışma prensibi itibariyle platform üzerinden iş girişi yapıyorsunuz ve dünya üzerindeki pek çok tasarımcıya aynı anda ulaşabiliyorsunuz. Üye olduktan sonra proje ilanı veriliyor ve projenin detaylarını ve ücreti belirtip ilan veriliyor.


Daha sonra tasarımcılardan örnek tasarımlar geliyor ve siz bu taslaklar içinden beğendiğiniz bir tanesini seçip istediğiniz değişiklikleri tasarımcı ile görüşerek ücretini ödeyip tasarımı alıyorsunuz. DesingCrowd’da el ilanı, broşür, kartvizit, logo ve hatta web sitesi tasarımı bile yaptırabilirsiniz.


Paylaştığımız online broşür yapma siteleri ile pratik bir şekilde broşür tasarımları yapmak artık çok kolay. Tasarımcınız yoksa veya sadece bir etkinlik için afiş, broşür, el ilanı gibi materyaller tasarlamak istiyorsanız, online tasarım programları çok işinize yarayacaktır.

 
Alıntı ile Cevapla

5 SON KONULAR by IRCDForum
KONU Forum Son Post Cevaplar Görüntüleme Son Post Tarih Saat
Nesne Yönelimli Programlama(OOP) Programlama IRCDForum 0 1 20 Aralık 2023 12:17
2024 KPSS Ortaöğretim, Ön Lisans, Lisans, DHBT... KPSS IRCDForum 0 1 13 Aralık 2023 13:07
"Dune 2"den Yeni Fragman: Arrakis Savaşa... Sinema IRCDForum 0 1 13 Aralık 2023 13:02
“Nefes: Yer Eksi İki” Filminden Yeni fragman! Sinema IRCDForum 0 1 13 Aralık 2023 12:57
Samsung Galaxy S24 serisi ile görücüye çıkacak! Samsung IRCDForum 0 1 13 Aralık 2023 10:29