Tek Mesajı Görüntüle
Old 07 Aralık 2023, 11:12   #1
Çevrimdışı
 
IRCDForum Kullanıcısının Avatarı

Kayıt Tarihi: 28 Kasım 2023
Üye No: 1
Cinsiyet: Erkek
Konular: 296
Mesajlar: 311
Nerden:
Meslek:
IRC:
Aldığı Beğeni: 19
Beğendikleri: 13
@IRCDForum
Varsayılan WordPress Hosting’te Bakım Modu Nasıl Aktifleştirilir?

WordPress Hosting’inizde kuracağınız sitenizde, site yayındayken ziyaretçiler siteyi taslak halinde görmemesi için “Bakım Modu” sayfasını ayarlamanız gerekmektedir. Bakım Modu’nu aktifleştirmek için öncelikle Panel’e giriş yapmanız gerekmektedir. Panel’e giriş yaparken takıldığınız veya sorun yaşadığınız herhangi bir durumda ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz. Panel’e giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen sayfada sağdaki menüde yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “WordPress” sekmesine girmeniz gerekmektedir.
“WordPress” sekmesine girdiğiniz zaman karşınıza gelen “Örnekler” sayfasında ortada yer alan ve aşağıdaki resimde işaretli olan “Bakım Modu” butonuna gelmeniz gerekmektedir. Bakım Modu butonunda kapalı olması durumunda bakım modunun “Deaktif” olduğu belirtilir. “Bakım Modu” butonu açık olduğu zaman ise mod “Aktif” olmuş demektir ve sitenizde düzenlediğiniz bakım modu sayfası yer alacaktır.Bakım Modu’nu aktifleştirdiğiniz zaman sitenizin menünün üstündeki şerit aşağıdaki örnekte olduğu gibi Kırmızı renge dönecektir. Bakım Modu’nu aktifleştirdiğinizde yayında olan sitenizin bakım halinde ziyaretçilere yayımlanacak olan “Bakım Modu Sayfası’nı” da düzenlemeniz gerekmektedir. Bakım Modu sayfasının ayarlarını yapmak için Bakım Modu’nu aktifleştirdiğiniz butonun hemen altında yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “Ayarla” butonuna basmanız gerekmektedir.
“Ayarlar” sayfasına giriş yaptığınız zaman gösterilecek şablonu düzenlemeniz gerekmektedir. Bu düzenlemeleri yapmak için açılan sayfada başlığın hemen altında yer alan ve aşağıdaki resimde işaretli olan “Ekran Şablonu Değiştirin” seçeneğinin karşısında bulunan “Özelleştir” ve “Varsayılanı Yükle” seçeneklerinden uygun olanı seçip ayarları onun üzerinden devam ettirmelisiniz.Bakım Modu Sayfası’nda ekranda görünmesini istediğiniz metni düzenlemek için Ekran Şablonunu değiştirdiğiniz menünü hemen altında yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “Ekran Metni” bölümünden gerekli işlemleri yapmanız gerekmektedir. Sistem sizden tarayıcının sayfa başlığı ve metin bloklarını girmenizi ister ve bakım modu sayfasında bunu yayınlar.
Sitenizin ne kadar süre bakımda kalacağını veya bakımın ne zaman sonlanacağını ziyaretçilerinize göstermek için sayfanıza bir zamanlayıcı koymanız gerekmektedir. Bakım Modu sayfanıza zamanlayıcı eklemek için Ekran Şablonunu değiştirdiğiniz menünü hemen altında yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “Zamanlayıcı” bölümünden gerekli işlemleri yapmanız gerekmektedir. Sistem sizden “Geri Sayım Zamanlayıcısı’nı” aktif etmenizi ve akabinde kalan süreyi gün, saat, dakika olarak belirtmenizi ister ve onayınızla bakım modu sayfasında bunu yayınlar.Bakım Modu sayfanızda siteniz bakım halindeyken sitenizin sosyal medya bağlantılarını göstermek isterseniz ekran şablonunu değiştirdiğiniz menünü hemen altında yer alan ve aşağıdaki resimde işaretlenmiş olan “Sosyal Ağ Bağlantıları” bölümünden gerekli işlemleri yapmanız gerekmektedir. Sistem sizden Sosyal Ağ Bağlantılarınızı girmenizi ister ve onayınızla bakım modu sayfasında bunu yayınlar. 
Alıntı ile Cevapla

5 SON KONULAR by IRCDForum
KONU Forum Son Post Cevaplar Görüntüleme Son Post Tarih Saat
Nesne Yönelimli Programlama(OOP) Programlama IRCDForum 0 1 20 Aralık 2023 12:17
2024 KPSS Ortaöğretim, Ön Lisans, Lisans, DHBT... KPSS IRCDForum 0 1 13 Aralık 2023 13:07
"Dune 2"den Yeni Fragman: Arrakis Savaşa... Sinema IRCDForum 0 1 13 Aralık 2023 13:02
“Nefes: Yer Eksi İki” Filminden Yeni fragman! Sinema IRCDForum 0 1 13 Aralık 2023 12:57
Samsung Galaxy S24 serisi ile görücüye çıkacak! Samsung IRCDForum 0 1 13 Aralık 2023 10:29